MAE, avertisment pentru românii care călătoresc în Olanda. Se prelungesc controalele la frontieră până în toamnă

Steagul Olandei
Scris deRealitatea Travel
Publicat15 mai 2026, 09:40
SursăRealitatea.net
Românii care călătoresc în Țările de Jos trebuie să se aștepte la verificări suplimentare la intrarea în țară, după ce autoritățile olandeze au decis să prelungească controalele la frontierele interne până la 30 septembrie 2026.
Citește și
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Travel și pe Google News


























