Australienii de pe nava afectată de hantavirus intră în carantină trei săptămâni după întoarcerea acasă

Hantavirus (foto: profimedia)
Scris deRealitatea Travel
Publicat15 mai 2026, 09:34
SursăRealitatea.net
Cetățenii australieni aflați la bordul navei de croazieră MV Hondius, lovită de un focar mortal de hantavirus, s-au întors acasă vineri și urmează să petreacă cel puțin trei săptămâni în izolare, într-un centru de carantină.
Citește și
- 10:48Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Travel și pe Google News

























